چگونه کارشناسان از گیاهان کوهنوردی در باغ خود استفاده می کنند

بیشتر گیاهان کوهنوردی بوته ای هستند ، اما تعدادی گیاهان چند ساله و یک ساله وجود دارد که می تواند به عنوان کوهنوردان در باغ بسیار تأثیرگذار باشد. آنها از این جهت که رژیم هرس پیچیده ای وجود ندارد ، نسبت به کوهنوردان بوته ای برتری دارند. آنها در پایان فصل به راحتی بریده می شوند یا برداشته می شوند.

کوهنوردی و تقلا چیست؟ بیشتر کوهنوردان علفی و سالیانه واقعاً کوه نورد هستند تا کوهنورد واقعی. پیچک ، به عنوان مثال ، به هر سطحی می چسبد ، و گل انگوربلوی هر چیزی را ریسمان می کند.

به عبارت دیگر ، آنها می توانند از طریق گیاهان دیگر تقارن پیدا کنند ، و نه اینکه دو قلاب خود را بالا ببرند از آنها برای حمایت استفاده کنند. به عنوان مثال ، ناستورتیوم ها از یک سه پایه یا ستون ساده بالا نمی روند بلکه با خوشحالی گل زامفولیا  از بین بوته ای عبور می کنند و به یک ارتفاع شگفت آور می رسند.

معدود کوهنوردان واقعی شامل هاپ طلایی هستند که از تیرها یا حتی یک رشته یا سیم نازک بالا می رود. نخود فرنگی شیرین یکی دیگر از نمونه های خوب آن است که دارای ساقه است و می تواند به حمایت از آنها بچسبد ، اما اغلب با بسته شدن در فواصل منظم به آنها کمک می کند.

بنابراین ، آیا ما به کاشت عمودی نیاز داریم؟ یک باغ سه بعدی با اضافه کردن ارتفاع ، یکنواختی یک ظاهر تخت را می شکند بسیار جالب تر از یک باغ در یک سطح است. قد را می توان با گیاهان بلند به دست آورد اما با استفاده از کوهنوردانی که بر روی انواع تیرها ، ملافه ها یا تکیه گاه های دیگر نگه داشته می شوند ، می توان به ارتفاع بیشتری دست یافت.

پشتیبانی چیست؟ طیف گسترده ای از پشتیبانی می تواند مورد استفاده قرار گیرد. بیشتر کوهنوردان علفی و سالیانه که به طور عمده scramblers هستند ، بهتر است از طریق نوعی چارچوب twiggy رشد کنند.

این می تواند چوب نخود یا شاخه های درختان یا درختچه هایی مانند فندق باشد که در زمستان بریده شده و در زمین گیر کرده است. متناوباً ، می توان کوهنوردان را از بین درختچه هایی با رشد کم تقارن داد و غالباً پس از پایان گلدهی بوته ها رنگ ایجاد کرد.